Cinsel estetik

Cinsellik artık bir tabu olmaktan çıktıysa da, cinsellik üzerine hala konuşulmayan pek çok problem ve dile getirilmeyen pek çok soru var olmaya devam ediyor. Bu sorulardan biri de; “ Tıbbi yardım ile daha iyi bir cinsel hayat mümkün mü? ”

Sorunların özelliğine göre, artık estetik cerrahi cinsel estetik konusunda da çeşitli çözümler üretebiliyor. Bu konuda neler yapılabilir, gelin başlıklar halinde inceleyelim.

 LABİOPLASTİ (DIŞ VE İÇ DUDAK ESTETİĞİ)

Kadınlık organının dış kısmında bulunan bu yapılar esasen fonksiyon olarak bariyer, koruma, lubrikasyon ve anti mikrobik etkiler taşımaktadır. Doğumsal olarak ya da daha çok doğumlardan sonra bu yapılarda şekil, boyut ve renk değişiklikleri meydana gelebilir. Kişi tarafından estetik ya da fonksiyonel olarak uygun olmadığı düşünülürse, bu bölgeye cerrahi müdahale uygulanbilir.

Vajen dudaklarında küçültme, büyütme ya da renk açma işlemleri yapılabilir.

VAJEN DARALTMA

Doğumlardan sonra doğum travmasının ve hormonların etkisiyle vajende bir gevşeme meydana gelir. Bu doğal bir süreçtir. Fakat bazı durumlarda karşı cins uzvunu kavrayamayacak hale gelirse, vajen cinsel işlevini yerine getirememiş olur. Bu tip durumlarda vajen daraltma estetiği yapılabilir. Bu operasyon, iç ve dış dudak operasyonu ile eş zamanlı olarak uygulanabilir.

G NOKTASI DOLGUSU

Teorik olarak vajen üst duvarında mevcut olduğu düşünülen bu erojen bölgenin daha da belirginleştirilmesi amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Kişinin kendi yağından ya da hyaluronik asit enjeksiyonları ile uygulanır. Geçici özellikte bir işlemdir.

KLİTEROPLASTİ

Vajen dışında yukarı kısımda mevcut bu doku, erkekteki penis dokusunun küçük bir örneğidir. Erojen bir yapıdır. Yapısal olarak, ya da yaş veya doğum ile üstündeki mukoza tabakası klitorisi örter. Üzeri örtülen klitoris hem fonksiyonel olarak zayıflar, hem de estetik açıdan kusurlu hale gelir. Klitorisi örten bu dokuyu kaldırma işlemine hoodektomi ya da kliteroplasti adı verilir. Vajen ya da iç ve dış dudak operasyonları ile aynı zamanda yapılabilir.

Cinsel estetik, Cinsel, estetik


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
İlgili Yazılar


Kadınların cinsel estetik devrimi!

Kadınların cinsel estetik devrimi! Estetik Plastik Ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde yaptığı açıklamada, kadınların cinsel estetikte devrim yaşadığını belirterek, “Kadınlar güçleniyor, kadınlar ne istediğini biliyor, kadınlar artık her alanda kendilerini cesurca if...

TANITIM FİLMLERİMİZ