ÇEKİK GÖZ ESTETİĞİ

“Bakış Estetiği” artık gözlerdeki deformiteyi gidermenin yanı sıra, bakış ve ifadede de istenilen sonuçlara ulaşmak için sık sık uygulanır oldu. Bu işlemler içinde üst göz kapağındaki fazla cildi alma esasına dayanan “düşük göz kapağı” operasyonuna artık toplum olarak aşinayız. Ancak son günlerde çokça talep edilerek yapılan bir başka işlem ise “Çekik Göz Estetiği”

Asyalı kadınların masum güzelliğini beğenen kişiler için, onlara benzemek adına yapılmaktadır. Üzgün, cansız ve yorgun bakan gözleri daha çekik ve canlı göstermek için kadınlar çeşitli hilelere başvurur. Ucu dışa doğru çekilen göz kalemleri, kalıcı eye-liner uygulamaları, başın tepesinden şakakları sımsıkı gererek yapılan topuz saçlar gözleri daha çekik göstermek için kadınların sıklıkla başvurduğu yöntemlerdir. Şimdi gözlerdeki mutsuz ve yorgun bakışları “Çekik Göz Estetiği” ile kalıcı şekilde çözümleyebilmek mümkün.

Kimler için uygundur?

Doğu Asya ülkelerinde yaşayan insanların göz yapısı çoğunlukla çekik göz şeklindedir. Bu göz kapağı özelliği sadece göz kapağının dış tarafının ince olması ile karakterize değildir.  Aynı zamanda üst kapak dolgunluğu da normalden fazladır. Çekik göz estetiğinde bu iki amaca ulaşılmaya çalışılır. Ancak her hasta bu işlem için uygun mudur?

Bu sorunun cevabı için hastanın mevcut göz yapısı muayene edilerek, hekim tarafından işlem sonrası sonuç için bilgi verilir. Ön görüşme sırasında hastanın beklentilerini, hekimin de sonuç ve iyileşme dönemini tam ve net şekilde ifade etmesi işlemin başarısı için oldukça önemli bir unsurdur.

Hasta bu işlemin bir yap-boz olmadığını anlamak zorundadır. Dış kantus, yani göz kapağının dış kısmı, yukarı doğru alınıp sivri bir hale getirilen göz şekli belki başka bir operasyonla eski haline getirilebilir fakat dolgunlaştırılan üst göz kapağını eski haline getirmek mümkün olmayabilir.

Nasıl Uygulanıyor?

Çekik Göz Estetiği lokal ya da genel anestezi altında uygulanan, hızlı iyileşen bir cerrahi girişimdir. İşlemin süresi 1-2 saat kadar sürer. Göz kapağının dış kısmındaki sert doku (tendon), gözü yandan saran kemiğin daha üst kısmına sabitlenir. Ayrıca hastanın kendisinden yağ doku alınarak, üst göz kapaklarına transfer edilir.

Hasta öncesinde ya da sonrasında baskın ve belirgin bir ağrı yaşamaz. Göz kapağına konan dikişler operasyon sonunda ince bir bantla kapanır. Bu bantlar hastanın görüşünü etkilemez. Onu sosyal hayattan koparmaz.

6. gün dikişlerin alınmasıyla kadın hastalar yeniden makyaj yapabilir. Gözlerin tam şeklini alması için göz çevresinde oluşabilecek muhtemel ödemlerin tamamen geçmesi gerekmektedir. Bu da ortalama olarak 20 günlük bir süreye tekabül eder. Sigara içmeyen hastalarda iyileşme her zaman daha hızlıdır.

ÇEKİK GÖZ ESTETİĞİ, ÇEKİK, GÖZ, ESTETİĞİ


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ