Burun estetiğinde dokuya saygı

Burun estetiğindeki önemli adımlardan biri de estetik yapılmamış gibi durması… Bu nedenle çekiç kullanımını sona erdiren, sonuca daha çabuk ulaştıran, daha az ağrı yaşatan ve daha kısa sürede iyileşme imkanı veren ve bunların yanında da doğal bir burun görünümü sağlayan teknikler geliştiriliyor. Bunlardan biri de Mikro Motor tekniği… Yöntemin detaylarını ameliyatlarında bu tekniği sıklıkla kullanan Estetik, Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel anlattı.

Burun estetiği uzun yıllardan beri en sık uygulanan estetik girişimlerden biri olduğu için, sürekli gelişerek ilerledi. Bugün burun estetiğinde geldiğimiz noktada artık “yapılmamış gibi duran” burunlar revaçta. Bu burunlara yeni yorumu verirken ileri cerrahi yöntemlerin nimetlerinden faydalanan cerrahlar, hastalarına daha az ödem ve morluk ile daha kısa bir iyileşme dönemi sunabiliyor. Şimdi burun estetiğinde yepyeni bir dönem başlatan mikro motor tekniğini en merak edilen yönleri ile ele alalım.

NEDİR BU TEKNİK?

Geleneksel burun estetiğine kemik şekillendirme yapılırken ince ve hassas bir takım kesici ve törpüleyici aletler kullanılır. Bu aletler ile kırma işlemi ne kadar hassas yapılırsa yapılsın, yumuşak doku üzerinde bir miktar hasar oluşabilir. Ancak mikro motor tekniği ile burun kemiğini kırmadan, mikro düzeydeki rotasyonlarla törpüleyerek yapabiliyoruz. Bu teknikle motor yardımıyla dönen 2 mm ve 3 mm çapında bir uç var. Bu uç sayesinde dokuya en az hasar verilerek, burun yeni şekline kavuşabiliyor.

ÇALIŞAN KİŞİLER İÇİN AVANTAJLI

Hassasiyet oranı en yüksek olan mikro motor yöntemi ile çekiç ile burun kemiği kırma sona eriyor. Daha hassas bir şekilde ilerlemenin avantajı ise hastaya daha az morluk ve ödem ile daha kısa bir iyileşme dönemi sunması. Özellikle çalışan kişiler ve öğrenciler için sosyal hayata daha hızlı dönüş imkanı, hastalar için büyük bir avantaja dönüşüyor.

YAPILMAMIŞ GİBİ DURAN BURUNLAR…

Mikro motor tekniği ile yaptığımız burunlarda her zaman doğallığından taviz vermeyen ve iyileşme dönemi sonunda “ yapılmamış gibi duran” zariflikte burunlar hedefliyoruz. Geçmiş yıllarda sıkça uygulanan fazlaca küçültülmüş kuş burunlar bugün artık yok. Yeni burun yorumu kişiye özel belirleniyor çünkü burun şeklini oluştururken yüzdeki diğer organların ahenginden ve hastanın kişisel özelliklerinden de yardım alıyoruz. Dolayısıyla ortaya konan her bir burun, kendine has bir karakterde ve sahibine tıpkı bir kılıf gibi uyacak şekilde tasarlanıyor.

 

Burun, estetiğinde, dokuya, saygı


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ