BURUN ESTETİĞİ SONRASI İZ KALIR MI?

Burun Estetiği yani Rinoplasti ameliyatlarında çoğu hastanın ilk sorularından biri: burun estetiği operasyonu sonrasında iz kalıp kalmayacağıdır.

Burun Estetiği Operasyonu ister açık teknikle, ister kapalı teknikle yapılsın büyük kesilerin ve dikişlerin olduğu bir işlem değildir. Burun delikleri ortasındaki kıkırdağın olduğu cildin dibinden yapılan kesi ile burun cildi sıyrılır ve bu da hekime çalışması için gerekli olan alanı sağlar. Operasyon tamamlandığında yine bu iki burun deliği arasına ince ve kısa bir dikiş konularak ameliyat tamamlanır.

Bu dikişler ameliyatın 3. gününde tamponları çekmeden önce hekim tarafından alınır. Alındığı günden itibaren dikiş yerleri hızla iyileşir ve altta görülen belirgin bir iz kalmaz.

Tüm bunlar ışığında Kapalı Rinoplasti (burun estetiği) yapıldığında hiçbir iz kalmaz diyebiliriz. Açık Rinoplasti ameliyatlarında ise iz, 1-2 aydan sonra belirsizleşir. Eğer burun kanadı küçültmesi de yapılıyorsa, burun kanatlarının yanakla birleşim yerinde 1 cm’lik bir iz kalabilir. Bu iz de zaman içinde belirsiz ve silik bir hal alır.

BURUN, ESTETİĞİ, SONRASI, İZ, KALIR, MI?


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ