Brezilya Poposu Hakkında Bilmedikleriniz

“Brezilya Poposu” olarak anılan popo bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu işlemi, son günlerde giderek popüler bir hale geldi. Sıklıkla talep edilen bu işlem, aslında Türk kadınlarının kafasını karıştırıyor.

Brezilya Popo’su denilince çoğunlukla akla çok büyük, dikkat çekici bir görüntü geliyor. Bazı kişiler bu önyargı ile yağ enjeksiyonunu abartılı buluyor. Oysa ki Brezilya Poposu işleminde sonuç, hastanın beklentisi ve cerrahi mümkünlük ile parareledir. Abartılı olmadan çok doğal görüntülere ve daha kıvrımlı hatlara ulaşılabilir.

Çok daha büyük bir popo görüntüsü isteyen hastaların da, bu yağ transferini gerçekleştirebilecek miktarda vücudunda yağ bulunması gerekir. Brezilya Poposu işleminde hastanın karın, bel, iç bacak gibi bölgelerinden Vaser (ultrasonic) Liposuction ile alacağımız yağları kök hücre bakımından zenginleştirerek popoya transfer ediyoruz. Unutulmaması gereken detay; bu yağların %30 kadarının ömür boyu kalıcılık göstereceği ve yaklaşık %70 kadarının da uzun bir süreç içinde eriyeceğidir.

Brezilya Poposu işleminden sonra hastaya sıkı bir korse giydirilir. Hasta yurt dışından gelmişse, işlemden 3 gün sonra uçağa binerek ülkesine dönebilir. Ödemlerin çözülmesi 15-20 günü bulacak uzun bir süreçtir. Poponun tam şeklinin oturması ve kıvrımların yerleşmesi için en az 2 aylık bir zaman gerekir.

Brezilya, Poposu, Hakkında, Bilmedikleriniz


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ