Boyun Germe

BOYUN GERME

Boyun germe konusunda uzun zamandır anlatılan bir plastik cerrahi efsanesi var. “Yüz germe oluyormuş ama boyun germe olmuyormuş”

Estetik cerrahi konusunda internetteki bilgi kirliği içinde en çok akılda kalan, sanırım bu boyun germe konusundaki mit oldu. 

Evet, “Boyun Germe” yapılabilir. Üstelik de seçilmiş vakalarda çok başarılı sonuçlar verir. Yeter ki doğru hasta, doğru ihtiyaçlar ve doğru metot bir araya gelebilsin.

Başarılı bir boyun germe için öncelikle hasta muayene edilir ve ihtiyaçlar saptanır. Daha sonra hastanın yaşı, sigara kullanımı, geçirdiği hastalık ve operasyonlar dikkate alınarak seçilecek metoda karar verilir. Genellikle işlem kulak önü ve arkası açılarak gerçekleştirilir. Eğer gerekiyorsa çene altından da müdahale edilir. Boyun derisi ve hemen altında “platisma” adı verilen kas doku ayrı ayrı değerlendirilir. Platisma bölgesinde dikiş, kesi, küçültme gibi yöntemlerle gençleştirme sağlanır. Daha sonra cilt fazlası kulak önü ve çene ucuna doğru gerginleştirilir. Gerekiyorsa çene ucuna ek olarak protez yerleştirilir ya da yağ enjeksiyonu yapılır.

Daha iyi bir iyileşme dönemi için, ameliyat sonrası 1 hafta boyunca gece gündüz korse kullanılır. İlk hafta sonunda dikişler alınır ve iyileşme başlar. Genellikle 15 gün sonra hasta sosyal hayatına rahatlıkla devam edebilir.

Boyun Germe ameliyatından sonra yüz ovali anında pozitif olarak değişim gösterir. Yüz silueti daha genç, formda ve dinamik bir görüntüye kavuşur. Boyun germe uzun ömürlü bir işlemdir, iyileşme döneminin ardından başka biri tarafından bu işlemi yaptırdığınız fark edilmez.

 

Boyun Germe, Boyun, Germe


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ