BÖLGESEL YAĞ ALDIRMA

Fazla kilolarından şikâyetçi bir kişi, ne kadar egzersiz ve diyet yaparsa yapsın bazı bölgedeki yağların bir türlü gitmediğinden yakınır. Bu yağlar vücutta bölgesel olarak kümelenmiş ve yerleşmiş olabilir. İşte böyle durumlarda bölgesel yağlanma problemine en iyi tedavi şekli, Liposuction yani yağ aldırma ameliyatlarıdır.

Bu ameliyatlarda kullanılan birçok farklı yöntem olsa da hepsinde temel prensip, ince bir kanül yardımıyla problemli bölgeye 1 cm’lik bir kesiden giriş yapılarak içerdeki yağların bir tür vakumlama sistemiyle çekilmesi esasına dayanır.

Hangi Bölgelerden Yağ Alınabilir?

Gıdı, sırt, bel, karın, üst kol, basenler, iç bacak, popo, diz içi, üst bacak, uyluk gibi vücutta fazla yağın kümelendiği birçok farklı alana yağ alma operasyonu uygulanabilir.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

İşlem yapılacak olan bölge sayısı arttıkça, süre de uzar.  İki alanlık bir Liposuction ameliyatı, ortalama 2-3 saat kadar sürer. Tek bir alana Liposuction yapılabileceği gibi, eş zamanlı olarak birden çok bölgeden de yağ alınabilir.

Liposuction Yapılan Yer Tekrardan Yağlanır mı?

Eğer klasik liposuction yöntemi ile yapılmışsa, kilo alacak şekilde beslenildiğinde bu bölgeden tekrardan kilo alımı gerçekleşebilir. Bu yüzden ameliyattan sonra doğru beslenme çok önemlidir. Eğer Ultrasonik (Vaser) yöntem ile işlem yapılmışsa, bu bölgedeki yağ hücreleri yakıldığı için buradan yeniden yağlanmak zorlaşır ancak yine de kilo alınacak şekilde beslenilirse, yağlanma buradan farklı bir bölgede gerçekleşir.

İyileşme Süresi

Bölgesel yağ aldırma işlemlerinde hasta ameliyattan 3-4 gün sonra rahatlıkla işine geri dönebilir. Ameliyat sonrasında giyeceği korse, kıyafetlerin altından belli olmaz. Oluşan ödemleri azaltmak için hekimin uygun gördüğü tarihte masajlara ve hafif yürüyüşlere başlanabilir.

BÖLGESEL YAĞ ALDIRMA, BÖLGESEL, YAĞ, ALDIRMA


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ