Bakış Estetiği

yüz estetiği
göz kapağı estetiği alt göz kapağı estetiği kaş estetiği
bakis estetiği orta yüz germe dermapen-prp

Gözler iletişimin başlangıç noktasıdır. Bir kişide bırakacağınız izlenim, etki ve farkındalık her zaman ilk olarak göz teması ile başlıyor. Bunun yanında ne yazık ki, göz çevresi vücutta en hızlı yaşlanan yer. Bu yaşlılık izlerini onarmak için gerek üst kapağa, gerekse gözaltlarına yapılan uygulamalara günümüzde oldukça aşinayız. Ancak şimdi “Bakış Estetiği” ile ifadenize yepyeni bir yorum verebilmek de mümkün. 


Bakış Estetiğinde yapılacak olan çeşitli hamlelerle kişiye daha kadınsı, daha erkeksi, daha çekici, daha ciddi ya da daha yumuşak bir ifade elde edebiliriz. Bakış Estetiği, çoğunlukla kişinin yaptığı iş ile paralel olarak talep ediliyor. Örneğin yüksek rütbeli bir ordu personeli için daha otoriter ve ciddi bir bakış yakalarken, bir öğretmen için daha yumuşak ve soft bir ifade elde etmek için çeşitli uygulamalar yapabiliriz. Bu uygulamalarla kişiye daha erkeksi ya da kadınsı bir ifade katabiliriz.Badem göz tabir edilen göz şeklini oluşturabilir, hastaların göz şekilleri ile ilgili olan beklentilerine daha iyi ve etkili çözümler sunabiliriz. 


Daha iyi görünen bir göz çevresi için üst kapakların, kaşların, kazayağı bölgesinin, hatta şakakların ve gözaltlarının birbiri ile uyum içinde ve düzgün görünmesi gerekir. Bunlardan herhangi birindeki bir kusur, tüm ifadeyi etkiler. Bunu bir takım çalışması olarak düşünebilirsiniz. Tüm göz çevresi daha estetik göründüğünde, bu da bir bütün olarak genel ifadeye yansır. 

Bakış Estetiği

Bakış Estetiğinde Adımlar Nasıl Belirleniyor? 
Bakış Estetiği adımları her hastaya özel olarak belirlenecek bir işlem. Öncelikle hastamız ile yaptığımız ön görüşmede ifadesinde nasıl bir etki yakalamak istediğine karar veriyoruz. Burada kişinin karakteristik yüz yapısına göz önüne alarak, hekim olarak görüşlerimi de iletiyorum ve uygulanacak adımları hastaya anlatıyorum.

Bakış Estetiği yapılırken kimi zaman “endoskopik kaş kaldırma” işlemi ile göz ve kaş arasındaki açıklığı arttırıyor, kimi zaman da “orta yüz germe” ile gözdeki genç ifadeyi destekleyecek bir yüz toparlama işlemi yapıyoruz. Göz çevresi yüz takımının lideri konumunda olduğu için, bakış estetiğinde çevresel deformasyonları düzeltmek ifadeye çok güçlü bir olumlu etki sağlıyor.Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
bakış estetiği
TANITIM FİLMLERİMİZ