Bacak Germe

BACAK GERME

Özellikle aşırı kilo alıp verme durumlarında üst bacaklarda fazlalıklar meydana gelmesi kaçınılmazdır. İç bacakta meydana gelen fazlalıklar her adımda birbirine sürterek kişiyi rahatsız eder ve hareket durumunu kısıtlar. Bu bölgedeki deri, vücudun birçok bölgesine oranla daha az esnektir. Bu nedenle deri fazlalığı ve deformite, uyluk bölgesinde daha sık görülebilir. Üst bacaktaki fazlalıklar diyet döneminde kişiyi egzersiz yaparken de zorlar. Çözümü bacak germe operasyonudur.

Bu ameliyatlarda uyluk olarak tabir edilen iç bacaktan yapılan bir kesi ile fazla cilt ve yağ dokusu alınır. Uyluk üzerinde labia bölgesine kadar uzanan bir iz olur. İşlem yapılan alan genişledikçe iz de uzar. Bu iz iyileşme döneminden sonra iyice belirsiz ve silik bir hal alarak iyileşir. Ancak hiçbir zaman tamamen kaybolmaz.

Bacak germe işlemi genellikle çoğu zaman liposuction ile kombinlenerek yapılabilir. Operasyon yaklaşık 2-3 saat kadar sürer ve genel anestezi altında yapılır. İşlemin yapıldığı bölgede bir miktar morluk ve ödem oluşabilir, bu oldukça normal ve beklenen bir etkidir. Ameliyat sonrası damar yoluyla vereceğimiz ağrı kesiciler ile hasta ilk akşamı oldukça konforlu bir şekilde hastane ortamında atlatır. Ertesi gün taburcu olur.

Bu işlemden sonra sıkılaşan ve incelen bacak şekli kişiyi spor ve kilo verme konusunda daha da motive eder, üstelik iyileşme döneminden sonra kişi daha rahat ve konforlu şekilde fiziksel aktivitelerine dönebilir.

 

 

Bacak Germe, Bacak, Germe


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ