Aynı Seansta Daha İyi Görünen Ve Daha İyi Nefes Alan Burunlar

"Hocam benim nefes alma problemim var, yapılmışken aynı anda estetiği de olsun istiyorum"

Bu cümle ile karşılaşmayan plastik cerrahi uzmanı hemen hemen yoktur diyebiliriz. Bu cümle hem burun estetiği yaptırıyor olmaktan çekinen, korkan, ailesine açıklayamayan, dini nedenler ile bunu ifade edemeyen kişilerce kurulmasının yanı sıra; gerçekten hem nefes alma sıkıntısı çeken aynı zamanda estetik kusurunu da gidermek isteyen kişilerce kurulabilir.

Ve benim tecrübelerime göre, burun estetiği yaptırmak isteyen çoğu kişide burun içinde nefes alma sıkıntısı yaratabilecek kemik ve kıkırdak problemler de mevcuttur. Kişi bunun farkında olmayabilir. Alışmış olabilir, daha önce hiç düzgün nefes almadığı için doğru nefes nedir bilmiyor olabilir.

Burun estetiği burun derisinin altında bulunan; kıkırdak, kas, kemik ve bağ yapıları dönüştürerek bu ameliyat yapılır. Nefes düzeltilmesi de, eğrilik, tıkanıklık, şişlik yaratan kemik, kıkırdak ve mukozal dokuların dönüştürülmesi ile gerçekleştirilir. İnsanların dış görüntüsünün ve parmak izlerinin farklı olması gibi burun kişiden kişiye farklıdır. Hem dış, hem de iç yapısı çok kişiseldir. Bu nedenle burun estetiği ameliyatlarında yapılacak hamleler de çok kişiselleştirilmelidir.

Yukarıda belirttiğim gibi, burun estetiği olmak isteyen kişilerin çoğunda var olan bu problemi, ben burun estetiği yapıyorum diyen her plastik cerrahi uzmanı çözebilmek durumundadır.

Tabi bu nefes alabilme konusu en az burun estetiği kadar hassas bir konudur. Bazı konular ameliyatla tedavi edilemez. Ameliyatla böbrek taşına çözüm bulunabilir, fakat böbrek enfeksiyonuna çözüm bulunamaz. Ameliyatla karaciğer tümörüne çözüm bulunabilir, fakat hepatit için çözüm bulunamaz. Aynı şekilde burun içindeki eğrilik ameliyatla düzeltilebilir fakat "alerji" çözülemez, bazı mukozal hastalıklar çözülemez, yapısal bazı bozukluklar düzeltilemez.

Kısaca nefes alma düzeltilmesi için yapılacak operasyon yöntemlerinin büyük bir kısmı işe yaramayabilir. Yine de kemik, kıkırdak eğrilikleri, nazovalf açı bozuklukları, mukozal kalınlaşmalar gibi çoğu konuya burun estetiği yapıyorum diyen her cerrah hakim olmalıdır.

Aynı, Seansta, Daha, İyi, Görünen, Nefes, Alan, Burunlar


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ