Ameliyatsız Meme Küçültme

Ameliyatsız Meme Küçültme

Ameliyatsız Meme Küçültme Mümkün mü? Meme büyüklüğü problemi, sahipleri için hem konforsuz bir yaşam, hem de giderek artan bir takım sağlık problemleri demektir. Kronikleşen sırt ağrıları, kimi zaman baş gösteren duruş ve omurga problemleri, omuz başlarında bir oyuk gibi iz bırakan sütyen askıları, yaz sıcaklarında meme altında oluşan pişik ve mantarlar, tatillerde rahat giyinememe ve sosyal yaşamda meme büyüklüğünü kamufle etme çabası kişiye zorlu zamanlar yaşatabilir.

Peki ama meme küçültmenin ameliyatsız bir çözümü var mı?

Ameliyatsız – İzsiz Meme Küçültme

Yukarıdaki başlığın meme büyüklüğü problemi yaşayan hastalar için ne kadar cezbedici olduğunun farkındayız. Ancak hayatta her zaman bir takım gerçekler var. Bu gerçekler söz konusu cerrahi girişimler olduğunda, bütün çıplaklığı ile hastaya anlatılmalı. Aksi takdirde hasta farklı beklentiler içine girer ve sonunda mutluluk ve özgüven yerine; hastada olumsuz farklı psikolojik sorunların oluşmasına neden olabilir.

Memeyi Küçültebilmek için memeden doku çıkarmak gereklidir. Bu fazla doku; sadece yağ doku da olabilir, ya da cilt ve meme dokusunu da içerebilir.

Gerekli şey, doku çıkarmak ise bunu gerçekleştiren tek şey: cerrahi yöntemdir. Cerrahi yöntemde ise bu fazlalıkları alırken kesi yapılacağı için meme küçültme ameliyatları hiçbir zaman izsiz olmaz.

Ancak iz konusunun hastaların gözünü korkutmasına gerek olmadığını düşünüyoruz. Çünkü özellikle sigara içmeyen hastalarda ameliyat izleri, iyileşme döneminden sonra oldukça silik ve belirsiz bir hal alır. Bu iz hiçbir zaman yüzde yüz kaybolmaz, ancak o kadar belirsiz bir iyileşme gösterir ki; bir süre sonra hastanın bile gözünün seçemeyeceği bir durumda silikleşir.

Karar Mekanizması

Meme küçültme ameliyatı olmak isteyen bir hasta tıpkı terazinin kefelerinde tartar gibi her iki durumu da değerlendirmelidir. Şu anki mevcut haliyle büyük, sarkık ancak izsiz bir şekilde olduğunda mı, yoksa daha küçük, dik, formlu ancak hafif bir iz olduğunda mı daha mutlu olacaktır? Bu kararı, sağlıklı bir şekilde düşünerek hastanın kendisi vermelidir.

Meme büyüklüğü problemi estetik bir kusurdan çok, ileri dönemde hastayı zora sokabilecek bir sağlık problemidir. Meme büyüklüğü problemi yaşayan hastalar ileri dönemde kamburluk, duruş bozuklukları, sırt ve bel ağrıları, omuz ve kasla ilgili çeşitli problemler de yaşayabilir.

Ameliyatsız Alternatifler

Meme küçültme işleminde alınacak sonuç net ve gerçektir. Yani genel anestezi altında hastaya bir operasyon uygulanır. Bu işlemde fazla cilt ve meme içinden bir miktar doku alınarak meme küçültülmüş olur. Bu gerçekliğin yanında; vaat ettikleri şüphe uyandıran alternatiflerin de üzerinden geçelim.

Meme Küçülten Krem

Ne yazık ki piyasada bulunan hiçbir kremin, jelin ya da serumun memedeki fazla deriyi yok etme işlevi yoktur. İçinde ne olduğunu bilmediğiniz kremlere yüklü miktarlarda para ödemek, beklentinin karşılanmadığı anlaşıldığında hastayı mutsuz eder. Üstelik de içeriğinde ne olduğu bilinmeyen bu kremler kistik problemlere de zemin hazırlayabilir.

Meme Küçülten Bitki Karışımı

Doğal gıdaların ve bitkisel formüllerin popülaritesi arttıkça, insanların bu formüllere olan beklentisi de yükseldi. Bitkisel formüller iyi yaşam, sağlıklı beslenmek hatta ödem atmak için oldukça faydalı olabilir. Ancak amacını aşan kullanımlar ve ticari tuzaklara karşı da uyanık olmakta fayda var.

Hiçbir bitkisel karışım; çay ya da macun meme küçültme işlevini gerçekleştiremez. Meme küçültme cerrahi ortamlarda yapılması gereken bir işlemdir. Uzun süre kullanılan bitkisel destek ve karışımlar ile vücut dengesi bozulabilir.

Meme Toplarlayıcı Sütyenler

Hiç kuşkusuz bu konuda en hızlı ve güvenilir destek alınabilecek madde; meme toparlayıcı etkisi olan sütyenlerdir. Bu sütyenler elastik sıkı kumaşları ile memeyi sararak baskılar ve daha formlu görünmesine yardımcı olur. Kısa vadede kişiye oldukça kolaylık sunar. Ancak özellikle yaz mevsimlerinde bu dar sütyenleri kullanmak hasta için konforsuz olabilir. Hele ki yaşı genç olan ve denize girmek isteyen kişiler için meme büyüklüğü problemini gizlemek oldukça meşakkatlidir.

Ameliyatsız Meme Küçültme, Ameliyatsız, Meme, Küçültme


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ