Ameliyatsız Meme Büyütme

Ameliyatsız Meme Büyütme, Kadınlarda meme hacmi ergenlik döneminin sona ermesiyle tamamlanır.  Hamilelik ya da kilo alma gibi durumlarda hem yağ dokunun artması hem de hormonal etmenlerle duktal dokunun artması ile daha sonra değişkenlik gösterebilir. Fakat kilo alınması sosyal ve sağlık açısından tavsiye edilen ve istenen bir şey değildir. Kişi kendi meme hacmini yetersiz buluyor diye hamile kalması da söz konusu değildir.  Dolayısı ile ergenlik dönemi bittikten sonra kişi ayna karşısında kendi vücudu için bir değerlendirme yapar. Meme hacmi yeterli mi, yetersiz mi, yoksa fazla mı?

ameliyatsız meme büyütme

Kimi durumlarda kişi kendinde yetersiz meme ölçüsü olduğunu düşünebilir. Meme ölçüsünün sahip olduğu bedene göre küçük olduğunu düşünen kadınlar destekli çamaşırlar ile geçici olarak bu sorunu kamufle edebilir. Bu giyinikken, kışın oldukça pratik bir çözümdür. Ancak bu durum özellikle mayo ve bikini giyilen yaz tatillerinde kadınlar için oldukça konforsuzdur. Hele süngerli bikinilerin sudan çıktıktan sonra su tutması sonucu oluşturdukları ağırlık hissi ve görüntü oldukça sevimsizdir.

Günümüzde sahip olduğumuz estetik cerrahi yöntemlerle meme büyütme ameliyatlarını oldukça kısa sürede yapıyor ve çok başarılı sonuçlar elde ediyoruz. İşinin ehli bir plastik cerrah tarafından, uygun ameliyathane ortamında kaliteli bir meme protezi kullanılarak yapılan meme büyütme ameliyatları son derece güvenli işlemlerdir. Ancak bir de ameliyatsız meme büyütme yöntemleri var. Daha doğrusu böyle reklamlar, söylentiler ve kısmen de doğru durumlar mevcuttur. Peki bunlardan hangileri, ne derece güvenli?

Meme büyüten ilaçlar

"Her gün düzenli alındığında göğüsleriniz 2 ayda bir beden büyüyecektir" başlıklı sloganlarla, sosyal medyada, dergi köşelerinde, pazar eklerinde karşımıza çıkarak aklımızı karıştırır. Bu reklamlarda tanıtılan ve "bitkisel kaynaklı" olarak besin desteği olarak tarım bakanlığından ithal izni alınan maddeler askında birer "HORMON" ilacıdır. Direkt ya da indirekt etki ile östrojen seviyesini arttırır.

Vücutta artan östrojen, meme süt bezi ve kanallarının hücresel büyümesi ve çoğalmasını sağlayarak meme hacmini arttırır. Yalnız burada çok büyük bir risk vardır. O da tek başına östrojen hormonunun vücutta kontrolsüz dolaşmasının yaratacağı negatif etkilerdir.

Nedir bu negatif etkiler?

1- Doğal vücut dengesinde "östrojen" hormonu "progesteron" hormonu ile dengelenir. Kullandığınız doğum kontrol haplarında bile östrojen varsa mutlaka progesteron da vardır.

2- Bu hormon dengesine "karşılanma" denmektedir. Eğer östrojen hormonu progesteron ile karşılanmazsa, mitojenik aktivite artar.

3- Nedir bu mitojenik aktivite? Kısaca doğrudan söyleyelim…KANSER yapar.

Memenin hacim olarak büyümesi için meme cildinin altında bulunan dokuların bir şekilde artması, büyümesi gereklidir. Bu büyütme işlemi en güvenli olarak protezlerle yapılırken, ne yazık ki içeriği belli olmayan haplar çoğu zaman hem işe yararlık göstermez, hem de bunlar çeşitli sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir.

Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına, bu hususlarda çok dikkatli olmalısınız.

Sonradan meme protezi yaptıran genç hastalarımızdan biri yaşadığı “Ameliyatsız Meme Büyütme” deneyimini ön görüşme sırasında şöyle anlatmıştı: “Üniversiteye gittiğim sene o dönem çok popüler olan ve oldukça da pahalı bir fiyata satılan meme büyütme ilacından tam 8 ay boyunca kullandım. Günde sabah-öğle-akşam olmak üzere 3 tablet içiyordum. İlk 6 ay hiçbir etki göremedim, zaten 6. Aydan sonra da ilacı hiçbir eczaneden bulamadım. Ancak o zamanlar akıl aldığım kişiler bana bu kadar zaman boyunca devam ettiğim için, 2 ay daha devam edersem mutlaka etkisini göreceğimi söylemişlerdi. Son iki kutu ilacı çok büyük zorluklarla buldum, meğer ilaç artık satılmıyor hatta toplatılıyormuş. Çok büyük paralar ödeyerek 8 ay kullandığım bu haptan hiç etki görmedim. İçeriğinde ne olduğunu bilmeden tükettiğim bu ilaçlar yüzünden sağlığıma bir şey olmadığı için yine de şanslıyım”

Meme Büyüten Krem

Memenin büyümesi için gerekli olan cilt altından yapılacak bir hacim artışıdır. Bunu vaad eden, “Meme Büyütme Kremi” ya da “Göğüs Büyütücü Jel” adlarıyla satılan kremler içindeki etken maddeler ile meme altında bir miktar su tutumu sağlayabilir. Belki de ürün, bunu vaad ettiği halde gerçekleştiremeye de bilir. Her iki durumda da, bu gözle görülür bir beden artışı ya da dirilik sağlamaz.

Meme Dikleştirici Krem ve Jeller

Meme yapısı kilo alıp verme, genetik nedenler ya da hamilelik-doğum gibi sebeplerle şekil ve form değiştirir. Sarkmış olan memede meme ucu çevresi de yer değiştirmiş ve aşağı doğru kaymıştır. Bu memenin dikleşmesi için aşağı inen meme ucunun yukarıda olması gereken yere alınması ve memeden bir miktar fazla cilt ve doku çıkarılması gerekebilir. Dikleşme işlemi cerrahi olarak bu şekilde mümkündür. Bu kesi izi olan ve ameliyat sonrasında meme üzerinde estetik dikişler bulunan bir işlemdir.

Bunun dışında memeye cilt üzerinden topikal olarak uyguladığınız hiçbir krem, jel ya da serum memedeki fazla cildi yok etmez. Bu nedenle meme dikleştirme kremlerle başarı sağlayacak bir uygulama değildir.

Memeyi Büyüten Egzersizler

Spor yapmak sağlıklı yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır. Hayatınızın bir döneminde değil, bunu bir rutin olarak kabul edip spor disiplinini benimsemiş kişiler bunun pozitif etkilerini de yaşamlarında görür.

Bazı özel egzersizlerle bazı kas gruplarını çalıştırabiliriz. Meme büyütme için yapılan göğüs egzersizleri meme içindeki hacmi arttırmaya etkili değildir. Ancak bu egzersizler sıkı ve gergin görüntü için oldukça destekleyici ve yardımcıdır.

Meme Büyüten Destekli Sütyenler

Hiç şüphesiz destekli iç çamaşırları piyasaya çıktığından beri kadınlar tarafından oldukça rağbet gördü. Dekolte giysiler altında göğüs ölçüsünü bir anda daha dolgun gösteren çamaşırlar her geçen gün de formunda ilerleyerek çok satılmaya devam ediyor.

Elbise içinde destekli çamaşırlar kadınlar için bir kurtarıcıyken, söz konusu mayo ve bikini olduğunda teoride oldukça parlak olan bu fikir, pratikte kadınlar için konforlu olmuyor.

Özellikle denize girerken balenli, fazlaca süngerle desteklenmiş mayolar sudan çıkınca şişerek ağırlık yapar. Bu kalın mayo ile aşırı sıcaklarda güneşlenmek ya da rahat hareket etmek de mümkün değildir.

Meme Büyüten Yiyecekler

Bazı gıdalar içeriğindeki etken maddeler sayesinde meme büyümesine katkıda bulunabilir. Ancak bilinmesi gereken bu bilginin yüzde yüz olarak kanıtlanmamış olduğu ve söz konusu büyümenin 1-2 beden fark ettirecek kadar net bir şekilde olamayabileceği yönündedir. Bazı yiyecekler kilo aldırması sayesinde meme dokusunun da yağlanmasını sağlar. Sağlıklı bir yaşam için her besini içeren dengeli bir beslenme yapmak şarttır.

• Süt ürünleri ve soya daha büyük göğüsler için etkilidir. Kalsiyum açısından da zengin olan bu ürünleri güçlü kemikler için de tüketmeniz yararlı olacaktır. Bir gün soya sütü, diğer gün soya peyniri kullanabilirsiniz.

• Tavuk bageti tüketilmesi meme büyümesini artırır. Ancak günümüzde sağlıklı tavuğa ulaşmak oldukça zordur. Hormonlu tavuklar uzun vadede sağlığınızı riske atabilir.

• Keten tohumu, akdarı ve arpa meme büyümesini; ayçiçeği, kabak ve anason tohumları memelerdeki gelişmeyi uyarır. 

• Barbunya, karnabahar, brokoli, pancar, salatalık, havuç, domates, mantar, Brüksel lahanası, mercimek, kereviz, yeşil fasulye, soğan, börülce, nohut, bezelye tüketimi vücut kıvrımlarının gelişmesi için etkilidir.

• Daha dolgun göğüsler için elma, kiraz, şeftali, üzüm, kavun, armut gibi meyveler tüketilebilir.

• Tam buğday, kahverengi pirinç, buğday tohumu, fasulye filizi, zeytin, kuru erik, yulaf ezmesi meme sağlığı için yararlıdır.

• Çemen otu, rezene, çavdar, karanfil, zencefil, hintsafranı karışımının az miktarlarda kullanılması meme boyutunu artırmaya yardımcı olur.

Ameliyatsız Meme Büyütme, Ameliyatsız, Meme, Büyütme


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ