Alın Germe

ALIN GERME

Yüzün zamana bağlı olarak gevşeklik göstermesi durumunda alın bölgesinde kırışmalar, derin çizgiler ve kaşlarda düşüklük meydana gelebilir. Kimi zaman bu çizgiler botoks ile müdahalenin yeterli olmayacağı derecede gevşek kalmış olabilir. Kaşların düşüklüğü, kişiye cansız ve yorgun bir ifade verir. Alın germe ameliyatı ile daha düz, pürüzsüz ve gergin bir cilt yüzeyi oluşturularak daha genç bir ifade hedeflenir.

Alın germe ameliyatlarında ben sıklıkla endoskopik bir teknik kullanmayı tercih ediyorum. Saçlı derinin hemen başladığı yerden yapılan bir kesi ile giriş yapılarak, alın boyunca ucunda endoskopik bir kamera bulunan mikro bir aletle alın derisi içinde ilerlenir. Bunu işlemle cerrah içeriyi gördüğü için sinir dokularına zarar gelme olasılığı da minimum düzeye iner.

Endoskopik alın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Hastanın bir gece hastaneye kalış yapması yeterlidir. Ertesi gün taburcu edilir ve alacağı ağrı kesiciler ile iyileşme dönemini rahat ve konforlu şekilde atlatır. Kimi zaman alın germe ameliyatlarına “kaş kaldırma” işlemi de eklenebilir. Böyle durumlarda kaşlar olması gerektiği yere pozisyonlanır. İyileşme döneminin ardından daha açık bir bakış, daha genç ve sıkı bir yüz ifadesi yakalanmış olur. 

Alın Germe, Alın, Germe


Doktorunuza Sorun

Adınız
E-Mail
Telefon
TANITIM FİLMLERİMİZ